Kā poļu nerūsējošā tērauda caurule

Pulēšana attiecas uz apstrādes metodi, kurā izmanto mehāniskas, ķīmiskas vai elektroķīmiskas darbības, lai samazinātu nerūsējošā tērauda caurules virsmas raupjumu un iegūtu gaišu un līdzenu virsmu. Lai modificētu nerūsējošā tērauda caurules virsmu, ir jāizmanto pulēšanas instrumenti un abrazīvas daļiņas vai citi pulēšanas līdzekļi.


Nerūsējošā tērauda cauruļu pulēšana ir sadalīta divās daļās: iekšējās virsmas pulēšana un ārējās virsmas pulēšana. Lielākā daļa nerūsējošā tērauda cauruļu pulēšanas ir mehāniskā pulēšana, ja precizitāte prasa lielāku elektropulēšanas izmantošanu.


Mehāniska pulēšana: pulēšanas stienis tiek ievietots caurulē, lai virzītu tūkstoš lāpstiņriteni vai pašizveidotu abrazīvās jostas riteni, lai tas rotētu lielā ātrumā, un pulēšana tiek veikta kopā ar pašas tērauda caurules griešanos. Pulēšanas stienis lēnām virzās uz priekšu, vienlaikus griežoties. Mehāniska pulēšana ir ļoti plāna metāla slāņa noņemšana uz parauga slīpēšanas virsmas, samaļot un velmējot ļoti mazu pulēšanas pulveri. Ja jūs domājat, ka mehāniskā pulēšana nav pietiekami spilgta, lai palielinātu spilgtumu, varat pareizi uzklāt pulēšanas pastu.


Elektropolēšana: ja pulēta nerūsējošā tērauda caurules ir anods un nešķīstošs metāls kā katods, abi stabi vienlaikus tiek iegremdēti elektrolītiskajā šūnā, un selektīvo anoda izšķīdināšanu rada līdzstrāva. Nerūsējošā tērauda caurules virsma tiek pakāpeniski izlīdzināta, lai panāktu nerūsējošā tērauda caurules virsmas spilgtuma palielināšanas efektu.


Pēc pulēšanas, jo ir bojāts oksīda slānis uz virsmas, labāk ir pasivēt virsmu ar skābes šķīdumu, pretējā gadījumā nerūsējošā tērauda caurule ir viegli sarūsējusi.


Slīpēšana nevar uzlabot nerūsējošā tērauda caurules izmēru vai ģeometrisko precizitāti, bet gludas virsmas vai spoguļa spīduma iegūšanai dažreiz to izmanto arī spīduma novēršanai (izzušana). Pulēšanas riteni parasti izmanto kā pulēšanas instrumentu.


Pulēšanas ritenis parasti ir izgatavots no daudzslāņu audekla, filca vai ādas, un tā abas puses ir piestiprinātas ar apaļām metāla plāksnēm. Tās mala ir pārklāta ar pulēšanas līdzekli, kuru vienmērīgi sajauc ar mikro pulvera abrazīvu un smērvielu.


Pulēšanas laikā ar ātrgaitas rotējošu pulēšanas riteni (perifēriskais ātrums ir lielāks par 20 m / s) nospiež nerūsējošā tērauda cauruli tā, lai abrazīvais līdzeklis nerūsējošā tērauda caurules virsmā iegūtu velmēšanu un mikrolīdzināšanu, lai iegūtu spilgtu apstrādes virsma, un virsmas raupjums parasti var sasniegt Ra0,63 ~ 0,01 μM.