Nerūsējošā tērauda cauruļu pasivācija

Korozijas izturība ir nerūsējošā tērauda un nerūsējošā tērauda cauruļu laukuma galvenā darbība, kas atšķiras no citām tērauda kategorijām un parastajām tērauda caurulēm. Nerūsējošā tērauda izturība pret koroziju ir atkarīga no tā ķīmiskā sastāva, virsmas stāvokļa un apkārtējās vides apstākļiem. Īpašos lietošanas apstākļos, ti, pēc tam, kad ir noteiktas tērauda markas un vides apstākļi, priekšnoteikums korozijas izturības nodrošināšanai ir uz tīras un gludas virsmas veidot vienveidīgu un blīvu pasivācijas plēvi, un sakne ir vietējie pasivācijas plēves bojājumi. vietējās korozijas cēlonis.


Pasivācijas plēves veidošanās raksturojums: pasivācijas plēve, kas istabas temperatūrā izveidojusies uz nerūsējošā tērauda virsmas, nav "īsta" oksīda plēve, tās fizikālā un ķīmiskā struktūra līdz šim nav pilnībā apstiprināta, un to parasti sauc par kompleksu oksīdu vai ūdeņraža oksīda plēve. Pasivācijas plēve spontāni veidojas uz tīra nerūsējošā tērauda virsmas atmosfērā vai citā skābekli saturošā vidē, un tai ir pašdziedinošas īpašības. Telpas temperatūra, attīrīšana un aeroba vide ir trīs svarīgi pasīvās plēves veidošanās jēdzieni vai elementi. Nerūsējošā tērauda caurules un visi nerūsējošā tērauda izstrādājumi tiek piegādāti ar lielu uzsvaru uz attīrīšanu vai pasivēšanu, lai to virsmas veidotu attīrīšanas plēvi un nodrošinātu to izturību pret koroziju.


Pasivācijas plēves aizsērēšana un bojājums: nerūsējošā tērauda caurules neass virsma faktiski ir ļoti plāna pasivācijas plēve, kuras biezums ir tikai 1–3 nm, un tās vietējais piesārņojums un bojājumi ir nerūsējošā tērauda korozijas pamata pamudinājums.


Pasivācijas plēves aizsardzība: nerūsējošā tērauda cauruļu ražošanas, glabāšanas, pārvadāšanas un lietošanas laikā, īpaši pārstrādes procesā, liela uzmanība jāpievērš virsmas pasivācijas plēves aizsardzībai un jāievēro stingri piesardzības pasākumi sadursmes gadījumā, oglekļa tērauds iesiešana vai siksna, iekrāvēja kronšteina kontakts, vietēja uzglabāšana, notekūdeņu mērcēšana utt.


Pirms piegādes nerūsējošā tērauda caurules jāattīra ar īpašiem procesiem, piemēram, kodināšanu ar skābi katlakmens noņemšanai, pasivēšanu vai elektropulēšanu, lai no virsmas noņemtu oksīda ādu, dzelzs jonus un citus svešķermeņus, lai iegūtu neasu virsmu. Ķīmiski inerta un neass virsma, kas dabiski veidojas uz tīras nerūsējošā tērauda caurules virsmas gaisā vai citā skābekli saturošā vidē, ir galvenā garantija nerūsējošā tērauda cauruļu izturībai pret koroziju.